Medžio cementiniai blokai

Ekologiški medžio cementiniai blokai yra „sauso mūro“ statybinė sistema, atitinkanti visus modernios ir ekologiškos statybos reikalavimus. Šie blokai buvo pagaminti Olandijoje jau  prieš 70 metų ir sparčiai populiarėja ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Jie pasižymi gera šilumos ir garso izoliacija, taip pat vertinamas jų savaiminis kvėpavimas, tvirtumas, paprastas ir greitas statymas.

Pagrindinė medžio cementinių blokų medžiaga - skaldytas medis (eglė), sudarantis net 90 procentų viso bloko ir 10 procentų cemento su mineraliniais priedais. Pastarieji suteikia gaminiui atsparumą vandeniui, druskoms ir ugniai, o skaldytas medis - garso izoliacines savybes ir išlaiko šilumą. Dėl mineralinių priedų blokai, veikiami tiesioginės liepsnos, neužsidega apie keturias valandas.

Blokai yra tvirti, puikiai pritaikyti prie drėgno ir šalto klimato bei ilgaamžiai. Gali būti su polistireno sluoksniu ir be jo, priklausomai nuo to, kokio šiltumo sieną norima statyti. Sausai dedant juos vieną ant kito ir užpylus betonu, gaunama medžio betono statybų sistema, skirta statyti sieninėms konstrukcijoms. Tokiu pat būdu gaminami ir perdangoms skirti blokai. Iš jų, naudojant specialią, bet paprastą metodiką, galima sumontuoti vientisą neribotų gabaritų perdangą.
Medžio cementinių blokų siūlomas asortimentas yra pakankamas statant įvairios paskirties ir skirtingų aukščių pastatus.

Blokai suteikia projektavimo ir statybos planavimo įvairovę. Jeigu netinka moduliniai blokai, juos galima supjaustyti į pageidaujamo dydžio elementus ir be papildomos įrangos konstruoti įlinkimus, skliautus, viršulangius, staktas.

Gaminamų ekologiškų medžio cementinių blokų savybės atitinka visus modernios ir ekologiškos statybos reikalavimus. Žemos energetinės sąnaudos gaminant blokus, gamyba be atliekų (statybos metu nesunaudotos atliekos grąžinamos antriniam apdirbimui) leidžia išvengti bet kokį neigiamą poveikį aplinkai, naudojant šiuos blokus statyboje. Blokai pasižymi geromis garsą slopinančiomis savybėmis (išorinės sienos – daugiau kaip 60 Db, vidinių bei pertvarinių sienų – daugiau kaip 50 Db).

Didelis blokų formatas lemia statybos technologijas – leidžia pagreitinti sienų pastatymą: pastatas gali kilti iki 1 metro per dieną per visa jo perimetrą, įskaitant išorines, laikančiąsias ir pertvarines sienas.

Pagrindinės medžio cementinių blokų savybės:

Šilta siena. Siena iš šių blokų pasižymi aukšta šilumine varža (net 5.21 m²K/W). Joje nėra šilumos tiltelių, o tai leidžia išvengti papildomų šilumos nuostolių. Statant iš medžio cementinių blokų, užtikrinama optimali aplinka patalpos viduje, nes žiemą sukaupta šiluma sulaikoma ir lieka patalpoje, o vasarą - priešingai - namuose palaikoma vėsi temperatūra.

Visiškai sausa siena. Medžio cementinių blokų sienos konstrukcija užtikrina puikų vandens garų pralaidumą ir teigiamai veikia vandens difuzijos procesus. Ši savybė kuo puikiausiai leidžia vykdyti statybas ir lyjant lietui, nes blokas greitai išdžiūna. Bloko vidaus sienelė susijungia su lauko sienele, o tai leidžia sienoms „kvėpuoti“ ir užtikrina, kad namuose nesikaups drėgmė ir visada vyraus sveikas klimatas.

Gera garso izoliacija. Visų matmenų medžio cementiniai blokai pasižymi gera garso izoliacija. Į blokų vidų pilamas betonas suteikia šią savybę tiek storoms, tiek plonesnėms sienoms.  Namo sienos garsą ne atmuša, o sugeria, o tai garantuoja komfortišką ir apsaugotą nuo išorinio triukšmo namų aplinką.

Atsparumas aplinkos poveikiui ir ilgaamžiškumas. Medžio cementiniai blokai yra puikiai pritaikyti prie drėgno ir šalto klimato, kas Lietuvos vartotojui yra ypač aktualu. Savo ilgaamžiškumu medžio cementiniai blokai išsiskiria iš daugelio kitų statybinių medžiagų.

Greita ir nebrangi statyba. Medžio cementiniai blokai yra paprasta ir greita statybos sistema. Ji nereikalauja papildomų apšiltinimo medžiagų, jų pritvirtinimo detalių bei darbo sąnaudų tai padaryti; leidžia labai paprastai išvedžioti elektros instaliaciją, vandentiekio vamzdynus; užtikrina puikią garų difuziją ir pastate sukuria sveiką klimatą; labai gerai izoliuoja triukšmą. Kadangi statybos metu naudojamas betonas, įgaunamos geros šilumos akumuliacinės savybės, taip sutaupoma iki 25 % šilumos sąnaudų šildymo sezono metu. Pastatyti namą, naudojant medžio cementinius blokus, galima žymiai greičiau ir pigiau negu iš tradicinių statybinių medžiagų.