Rumunija

Rumunija – valstybė Europos pietryčiuose. Ribojasi su Ukraina ir Moldova šiaurės rytuose, Vengrija ir Serbija vakaruose bei Bulgarija pietuose. Taip pat turi nedidelę pakrantę prie Juodosios jūros.

Rumunija su Bulgarija 2007 sausio 1 įstojo į Europos Sąjungą.

2010 metų pradžioje Rumunija atsidūrė ties bankroto slenksčiu, biudžeto deficitas siekė 9,1%  BVP. Šios įspūdingos „skylės“ užkamšymui buvo būtina pasiskolinti 11 milijardų eurų. Tuo metu šaliai reikėjo imtis antikrizinių priemonių, dar kitaip vadinamų "diržų suveržimo politika“. Iš Tarptautinio valiutos fondo buvo gautas dar vienas kreditas, kuris leido sumažinti deficitą iki 6,8%  BVP, bet kad būtų visiškai panaikintas deficitas, vyriausybei reikėjo  dar  8,4 milijardo eurų.  2010 metų pabaigoje  biudžeto deficitas šalyje sudarė 23,3 milijardus lėjų (kritinė riba yra 28,2 milijardai lėjų). Rumunijos ministras pirmininkas Emil Boc mano, kad tai yra gana geras rodiklis, suteikiantis optimizmo. Dauguma šalies gyventojų su juo kategoriškai nesutinka. Ekspertų prognozės taip pat pesimistinės: nors ir 2010 metais iš TVF  buvo gautas 20 milijardų eurų kreditas, biudžeto deficito panaikinti nepavyko.  

Po 2007 metų įstojimo į Europos sąjungą ir iki šių dienų Rumunijos ekonomika gavo tik 560 milijonų eurų tiesioginių investicijų (iš žadėtų 5 milijardų eurų).

Infliacijos augimas per pirmąjį 2010 metų ketvirtį sudarė 5%. Tai pats didžiausias rodiklis Europos Sąjungoje.