Jungtinė Karalystė

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė (arba trumpai Jungtinė Karalystė, Didžioji Britanija) yra valstybė Vakarų Europoje.

2011 metais Jungtinėje Karalystėje laukiamas tolesnis nekilnojamo turto kainų kritimas 1,7%. Kadangi norinčių pasiimti hipotekos kreditą kiekis mažėja, augančios paklausos būstui nenumatoma - tokią išvadą padarė Ekonominių tyrimų centras (CEBR). Paklausa hipotekai išliks žema, kadangi šalies gyventojai dėl susiklosčiusio ekonominio neapibrėžtumo teikia pirmenybę kaupti santaupas, o ne skolas. Dėl griežtos bankų politikos praeitų metų gruodį leidimų kiekis kreditų išdavimui sumažėjo iki 40 000. Nekilnojamo turto rinkoje šiuo metu tvyro neapibrėžtumas, kilęs dėl valstybinių išlaidų mažinimo ir neaiškumo dėl ekonomikos atsigavimo, kas daro žymų poveikį pardavimų kiekiui. Tuo pačiu išlieka nekilnojamo turto kainų augimo tikimybė artimiausiais metais, pareiškė CEBR (Londonas) generalinis direktorius.

Per rekordinius 2007 metus vidutinė būsto kaina Anglijoje buvo 200 tūkst. svarų. Šiuo metu rinkos vidurkis yra 160 tūkst., tai yra 40 tūkst. arba 20 proc. mažiau nei prieš ketverius metus. PWC vyriausias ekonomistas Johnas Hawksworthas dėl NT sąstingio kaltina daugybę veiksnių: nuo sugriežtintų paskolų išdavimo sąlygų iki paskui infliaciją nespėjančių atlyginimų. „Kelias iki šios rinkos atsigavimo yra labai ilgas ir duobėtas“, - sakė ekspertas.

Daugiausia praloš prieš pat krizę namus pirkę žmonės. Buvo tokių, kurie skolinosi 125 proc. nuo nuosavybės vertės, todėl jų nuostoliai šiuo metu yra milžiniški. Daugiausia permokėjusių už būstus yra Londone ir kituose pietryčių Anglijos regionuose.