Latvija

Latvijos Respublika (latv. Latvijas Republika (Latvija)) – valstybė Europos šiaurės rytuose, Baltijos jūros rytinėje pakrantėje. Latvija yra viena iš Baltijos šalių kartu su Estija (bendros sienos ilgis 343 km) ir Lietuva (588 km), kurios yra jos kaimynės iš šiaurės ir pietų.

Dar visai neseniai Latvija pirmavo pasaulyje pagal kylančias nekilnojamojo turto kainas. Šiuo metu ji – viena lyderių vertinant kainų ritimosi žemyn tempą. Skaičiuojama, kad būsto kainos jau nukrito 30–40 proc. Ekspertų vertinimu, tai – tikra beprotybė, apėmusi šalį griūnant ekonomikai.

2007 m. pabaigoje būsto fondas Latvijoje pasiekė 60,1 mln. kv. m, t. y. 27 kv. m vienam gyventojui. Vidutinis rodiklis ES šalyse – dukart didesnis. Tačiau tai nesutrukdė Latvijoje kilti rimtai nekilnojamojo turto rinkos krizei. Jau pasipylė statybos įmonių bankrotai, gyventojai ir įmonės nebegali grąžinti paskolų ir mokėti palūkanų, daug projektų sustabdyta ir pan.

Antrą metų ketvirtį būsto kainos Latvijoje per metus smuko labiausiai iš 33 pasaulio valstybių, paskelbė leidinys "Global Property Guide" vykdęs kasmetį tyrimą.

Įvertinus birželio duomenis, per metus nekilnojamojo turto kainos Latvijoje krito 33,08 proc. Antra vieta atiteko JAV, kur būsto kainos sumažėjo 18,93 proc.