UAB „MERKO STATYBA“

1990 metų pradžioje įsteigta „Merko Ehitus“ statybų bendrovė šiuo metu savo veiklą vykdo trijose Baltijos šalyse: Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Nuo 1997 metų įmonės akcijomis prekiaujama Talino akcijų rinkoje. 2010 metų pabaigoje "Merko Ehitus" įmonių grupėje dirbo daugiau nei 900 specialistų, o pardavimų pajamos viršijo 2,7 mlrd. kronų. Šiandien bendrovė „Merko Ehitus“ yra statybų rinkos lyderė Estijoje. Jai tenka beveik 6 procentai visų šioje šalyje statomų objektų. Įmonė sparčiai plečia savo veiklą Latvijoje ir Lietuvoje, nes jos tikslas - būti statybų rinkos lydere ne tik Estijoje, bet ir kitose Pabaltijo šalyse. Lietuvoje „Merko Ehitus“ įkūrė savo dukterinę įmonę „Merko statyba“, o Latvijoje – „SIA Merks“.
Ilgalaikė įvairių rinkų patirtis, platus statybos paslaugų spektras, lankstumas, patikimumas, statybos terminų laikymasis ir - svarbiausia - kokybė, padėjo „Merko“ koncernui pasiekti ir beveik du dešimtmečius išlaikyti statybų rinkos lyderio poziciją bei gerą vardą Baltijos šalyse. Atsižvelgdamos į kliento poreikius, koncerno įmonės gali atlikti ne tik smulkius statybos darbus, bet ir įgyvendinti sudėtingus bei novatoriškus statybų projektus.  "Merko" koncerno įmonėms suteikti tarptautiniai kokybės, aplinkosaugos ir darbinės saugos sertifikatai ISO 9001, ISO 14001 ir OHSAS 18001 [3].
Remiantis Baltijos šalių akcijų rinkos apžvalga (2012-11-09) nekilnojamo turto sektoriaus bendrovės „Merko Ehitus“  laikotarpio pajamos išaugo 15,9 proc. iki 177,7 mln. eurų, o grynasis pelnas šoktelėjo nuo 0,3 mln. eurų iki 2,6 mln. eurų. Apžvalgoje teigiama, kad „Merko Ehitus“ akcijų kaina nepakito, jų apyvarta sudarė 6,2 tūkst. eurų [4].
Įmonė „Merko statyba“ yra vieno didžiausių Baltijos šalyse statybos koncerno „Merko Ehitus“, įkurto daugiau nei prieš aštuoniolika metų, grupės narė. Nuo 1997 metų „Merko statyba“ sėkmingai vykdo savo veiklą statybos projektų valdymo ir nekilnojamojo turto vystymo srityse.
„Merko statyba“ veiklos sritys [3]:
Projektavimas.  Nuo 2008 m. išplėstos projektavimo valdymo grupės paslaugos: bendrovė gavo kvalifikacinį atestatą, suteikiantį teisę atlikti atskirų ypatingo statinio dalių projektavimą. Įmonėje dirba atestuoti darbuotojai, turintys aukštą kvalifikaciją ir vertingą patirtį projektavimo valdymo srityje.  
Generalinė ranga.  Atlieka įvairios paskirties pastatų statybos, rekonstrukcijos ir renovacijos darbus. Turi administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės ir gamtosauginių pastatų statybos valdymo patirties. Įmonės teikiamų paslaugų spektras labai platus: išklausomi kliento poreikiai, organizuojama ir vykdoma visą statybos procesą iki objekto pripažinimo tinkamu naudoti bei atliekami garantiniai darbai.
Bendra statybinių darbų projektų vadovų komanda organizuoja objekto pamatų, mūro, gelžbetoninių ir monolitinių konstrukcijų, metalo konstrukcijų surinkimą, vidaus, išorės sienų įrengimo darbus.
Inžinerinė statyba.  „Merko Ehitus“ yra atestuota projektavimo valdymo, bendrosios statybos, susisiekimo komunikacijų, inžinerinių tinklų, elektros ir hidrotechninių statinių grupėje, todėl Lietuvoje "Merko statyba" naudoja jų įgytą ilgametę ir labai vertingą patirtį. Inžinerinės statybos padalinio darbuotojai yra įgiję patirties sąvartynų, nuotekų valymo ir vandens gerinimo objektų bei įrenginių statyboje.  
Betonavimo-montavimo darbai.   Pagrindinis betonavimo-montavimo padalinio tikslas yra parengti mūrinių arba gelžbetonio pastatų ir struktūrų projektus, kuriuos stato „Merko statyba“ arba gerai tą darbą išmanantys subrangovai. Betonavimo-montavimo darbų padalinys pateikia projektą ir, suderinęs su klientu palankią kainą, laiku parengia pastato ar statomos struktūros betono karkasus bei garantuoja statinių kokybę.  
Nekilnojamojo turto vystymas.  Nuo 2005 m. plėtojami komercinės, gyvenamosios ir administracinės paskirties nekilnojamojo turto projektai: įsigyjame žemę, pastatome statinį ir jį parduodame.
UAB “Merko statyba” statybos projektų valdymo paslaugos pateikiamos 3 paveikslėlyje.

Įmonės keletas atliktų darbų [3]: Petrašiūnų vandenvietės vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija (2001), Olympic Casino Aladin rekonstrukcija (2002), viešbučio „Lietuva“ rekonstrukcija (2003), viešbučio „Novatel“ statyba (2004), prekybos centras Ateities g. / P. Žadeikos g. Vilniuje (2005) (4 pav.), administracinis pastatas „L3“ (2005) (5 pav.), biurų pastatas, Taikos 88 A, Kaunas (2006) (6 pav.), administracinis pastatas, Savanorių pr. 180, Vilnius, UAB "Hansab" (2007), gamybinio pastato su administracinėmis patalpomis Kauno LEZ teritorijoje (2007), UAB ELL nekilnojamas turtas ir UAB SALTESTA Prekybos ir pramogų centras PANORAMA (2008) (7 pav.), Neringos miesto vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija ir plėtra (2009), Neringos miesto vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija ir plėtra (2010), Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Ginkūnuose (2011), sandėlio su pagalbinėmis patalpomis pertvarkymo į gamybinį pastatą, V. A. Graičiūno g. 26, Vilniuje, rekonstravimo projektas (2012).