UAB „Eikos statyba“

UAB „Eikos statyba“ – viena pajėgiausių Lietuvos statybos kompanijų, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos, pastatų renovacijos ir rekonstravimo patirtį. „Eikos statyba“ teikia platų paslaugų paketą nuo dalinių apdailos darbų iki generalinio rangovo funkcijų. Bendrovė priklauso „Eikos“ įmonių grupei, kurios teikiamų paslaugų pakete – bendrastatybiniai darbai, pastatų inžinerinių sistemų ir lauko inžinerinių tinklų montavimo darbai, fasadų šiltinimas, grindų betonavimas, elektros instaliacija ir kitų prietaisų įrengimas, aplinkos tvarkymo darbai ir kitos paslaugos [5].
UAB „Eika" įkurta 1992 m. Įmonė veikė kaip nekilnojamojo turto plėtros kompanija apėmusi ir statybinės kompanijos funkcijas. Ji vykdė gyvenamųjų namų ir visuomeninės paskirties pastatų statyba bei atliko renovacijos darbus. 2002 m. įkurta UAB „Eikos statyba" pradėjo veikti kaip savarankiška statybos įmonė, perėmusi visas funkcijas, darbuotojus ir techniką iš UAB „Eika" statybos padalinio. Įmonė rūpinasi savo darbuotojais, todėl 2005 m. įdiegė darbuotojų motyvavimo sistemą. Tais pačiais metais įmonei suteikti sertifikatai, patvirtinantys, kad organizacijos vadybos sistema atitinka ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ir OHSAS 18001:2007 standartų reikalavimus. 2006 m. nuo įmonės atsiskyrė inžinerinių tinklų įrengimo padalinys ir įsikūrė nauja „Eikos grupės“ įmonė „Inžinerinės idėjos“, 2009 m. buvo įdiegtas „Projektų valdymo standartas“, užtikrinantis sėkmingą plėtojamų projektų organizavimą ir valdymą. Labai svarbus žingsnis įmonės veikloje – veiklos pradėjimas 2010 m. Rusijos Federacijos rinkoje [5].
UAB „Eikos statyba“ teikiamos paslaugos: generalinė ranga, statyba, renovacija.
„Eikos statyba“ yra patikimas generalinis rangovas, sukaupęs ilgametę statybos patirtį ir turintis aukščiausią kompetenciją išskirtinei kokybei kurti. Darni „Eikos statybos“ specialistų komanda efektyviai ir sklandžiai koordinuoja darbų procesą, todėl visi darbai atliekami laiku ir pagal aukščiausius kokybės standartus. „Eikos statyboje“ dirba ilgametę patirtį turintys statybos profesionalai, kurie savo darbu užtikrina aukščiausią teikiamų statybos paslaugų kokybę. Įmonei suteikti ir teikiamų paslaugų standartai, kurie užtikrina darnų ir efektyvų statybos procesą, aukščiausią kokybę, garantijas klientui ir kalendorinio darbų vykdymo grafiko laikymąsi.
Koordinuodama statybos projektus kaip generalinis rangovas „Eikos statyba" teikia platų Bendrųjų statybos darbų paslaugų paketą savo klientams, kuriuos papildo subrangovų teikiamais Specialiaisias statybos darbais, tai:
BENDRIEJI STATYBOS DARBAI:
-Žemės darbai.
- Betono, mūro, metalo, medžio, kitų statinio konstrukcijų, elementų montavimo ir statybos darbai.
- Konstrukcijų šiltinimo darbai.
- Pastatų vidaus ir išorės apdailos darbai.
- Kultūros paveldo statinio tvarkomieji statybos darbai.
SPECIALIEJI STATYBOS DARBAI - Mechanikos darbai:
• pastatų vidaus ir išorės vandentiekis bei nuotekų šalinimas;
• šilumos gamyba bei tiekimas;
• pastatų šildymas ir vėdinimas, oro kondicionavimas;
• pastatų dujų sistemos ir išorės dujotiekio tinklai;
• kiti panašaus profilio darbai.
- Elektrotechnikos darbai:
• elektros energijos tiekimas;
• transformavimas;
• paskirstymas;
• apšvietimo valdymas;
• automatizavimas;
• nuotolinis ryšys (telekomunikacijos);
• apsauginės, gaisrinės signalizacijos ir kiti panašaus profilio darbai.
Sėkminga „Eikos statybos“ kaip generalinio rangovo veikla priklauso nuo gebėjimo suburti darnią komandą ir efektyviai koordinuoti jos veiklą, kad galėtų numatyti galimus pakeitimus, pasiūlyti alternatyvas, kurios geriausiai atitiktų kliento poreikius.
Taip pat įmonė teikia visus statybos darbus, bendradarbiaudama subrangos pagrindu. Atliekami atskiri statybos darbai: betonavimas, fasadų šiltinimas ir kt. UAB „Eikos statyba" teikia platų paslaugų paketą tiek kaip generalinis rangovas, tiek kaip subrangovas.
„Eikos statyba" sėkmingai įgyvendino šiuos projektus, kuriuose buvo generaliniu rangovu: „North Star" (10 pav.), Ulonų g., Vilnius, „Sostena" autocentras, Ukmergės g., Vilnius, prekybos centras „Aušra", Aušros g., Utena, IKI kulinarijos cechas (11 pav.), Panevėžio raj. ir kt.

„Eikos statyba“ turi sukaupusi nemažą patirtį pastatų renovacijos, rekonstravimo, pastatų atnaujinimo (modernizavimo) srityse. Kompanija pasitelkia visą turimą patirtį ir teikia visas statybos darbų paslaugas reikalingas pagerinti pastatų energinį efektyvumą – renovuoti pastatą, taip pat keisti pastato savybes, pritaikant jas naujoms funkcijoms – rekonstruoti pastatą. Lietuvoje galiojantys statybos techniniai reglamentai neišskiria pastatų renovacijos sąvokos. Pastatų renovacijos darbai dažniausiai apibūdinami pastatų rekonstravimo sąvoka, tad renovacija yra į rekonstravimo sąvoką įeinanti dalis. Rekonstravimas apima tokius statybinius darbus, kurie pakeičia pastato gabaritus, aukštų skaičių, konstrukcinį patalpų aukštį arba statinio funkcinę paskirtį. Rekonstrukcijos metu keičiamos esminės pastato savybės ir pritaikomos naujoms funkcijoms vykdyti. Rekonstravimas - tai esminis pastato pertvarkymas, įrengimas iš naujo [5].
Renovacija tarsi atskira rekonstravimo darbų dalis, kuri apima statybos ir montavimo darbų kompleksą, kuriuo siekiama pagerinti esamo statinio fizines, mechanines,  estetines bei kitas eksploatacines savybes, siekiant didesnio energinio naudingumo. Atliekant pastatų renovacijos darbus atnaujinamos pastato konstrukcijos, interjeras, eksterjeras, apšiltinami atitvarai ir atliekami kiti, pagal specialius kliento pageidavimus nurodyti, darbai, reikalingi pagerinti dabartines pastato savybes. Renovacija – tai pastatų bei gyvenamosios aplinkos atnaujinimas ir modernizavimas, naujos kokybės kūrimas.
Neseniai Lietuvoje įvesta ir pastato atnaujinimo (modernizavimo) sąvoka, kuri apima statybos darbus, kuriais atkuriamos ir pagerinamos pastato ir (ar) jo inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės.
UAB „Eikos statyba“ vykdo pastatų renovacijos, rekonstravimo, pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbus įvairios paskirties pastatams. Sėkmingai įgyvendinti šie renovacijos ir rekonstravimo projektai: Antano Vienuolio mokyklos renovacija, Kauno vaikų globos mokyklos renovacija, Grigiškių mokyklos renovacija ir kiti projektai.